Loading

ul. Stawowa 4 41-200 Sosnowiec

505 963 155

biuro@mootopartner.pl

Pon-Pt: 8:00 – 17:00

Poniedziałek - Piątek 8:00 – 17:00
ul. Stawowa 4 41-200 Sosnowiec

Jak samemu zdiagnozować usterkę w samochodzie

Jak samemu zdiagnozować usterkę w samochodzie

Jeżeli coś pójdzie nie tak z Twoim samochodem, a jesteś kompletnym laikiem i nie znasz się na samochodach, powinieneś przynajmniej poznać kilka podstawowych pojęć, które związane są z naprawą lub usterką w Twoim samochodzie. Mechanicy potrafią całkiem dobrze wykryć, kiedy ich klient nie wie zbytnio o samochodzie. Mogą naciągnąć cię na niepotrzebne koszta. Tak więc najbardziej oczywistym punktem wyjścia są lampki kontrolne, ostrzegwacze, znajdujące się na desce rozdzielczej. Najbardziej popularna lampka tzw, check engine może być całkowicie myląca dla laika, ponieważ obejmuje ona problemy twojego samochodu o różnym stopniu nasilenia. Inne kontrolki, takie jak lapmka temperatury silnika, lapmka cisnienia w oponach lub lampka oleju, są prostsze do rozszyfrowania. Niezależnie od tego, co się zapali, nigdy tego nie ignoruj. Opóźnienie diagnozy i wizyty u specjalisty, może doprowadzić do jeszcze większych problemów z Twoim samochodem lub poruszaniu się nim po drodze.

Akcesoria samochodowe, bez których nie powinieneś był jeździć

Nie musisz kupować niepotrzebnie nowoczesnych i modnych akcesoriów samochodowych. Zebraliśmy dla ciebie kilka, najważniejszych akcesoriów, które są dostępne w każdym sklepie z częściami samochodowymi, i które powinieneś kupić bez problemu.

Pierwsza z nich to opony całoroczne i ABS, który stał się podstawowym wyposażeniem w prawie każdym samochodzie. Czujniki informują komputer, gdy koło przestaje się obracać, co informuje, iż hamulce pokonały dostępną przyczepność na tym konkretnym kole. Następnie komputer kieruje zaworem hydraulicznym, aby zwolnił ciśnienie płynu hamulcowego na koło, aby ponownie się obróciło. Ten proces powtarza się wiele razy na sekundę, aż pojazd się zatrzyma lub zdejmiesz nogę z pedału hamulca. Komputer ABS wykonuje autotest po każdym włączeniu zapłonu. Jeśli stwierdzi, że brakuje danych lub pompa hydrauliczna lub zawór nie reagują, zapala lampkę ostrzegawczą ABS na desce rozdzielczej.

Kolejnym ważnym akcesorium jest gps, z którym poradzisz sobie w każdym, nawet najbardziej wymagającym terenie. Gps jest teraz dostępny w każdym smartfonie, więc jest on też prawie za darmo, wystarczy mieć podłączony internet. Klimatyzacja, też jest w wyposażeniu prawie każdego samochodu, ułatwia ona jazdę w upalne dni, pamiętaj jednak, iż co pewien czas musisz o nią dbać, przeczyszczając ją.

Admin