Loading

ul. Stawowa 4 41-200 Sosnowiec

505 963 155

biuro@mootopartner.pl

Pon-Pt: 8:00 – 17:00

Poniedziałek - Piątek 8:00 – 17:00
ul. Stawowa 4 41-200 Sosnowiec

Najczęstsze problemy z hamulcami w samochodzie

Najczęstsze problemy z hamulcami w samochodzie

Podczas jazdy samochodzem hamulce ciężko pracują, a także bardzo się zużywają, kiedy na przykład hamujesz przed przejazdem dla pieszych, światłami postoju, czy szybko musisz zatrzymać samochód przed przeszkodą.

Bardzo ważną rzeczą jest regularne przeprowadzane przeglądu i konserwacji układu hamulcowego, aby utrzymać go w dobrej kondycji i zapewnić Tobie bezpieczeństwo jazdy. Układ hamulcowy składa się między innymi z tarczy, która też nazywana jest wirnikiem i z zacisku klocka hamulcowego. Nadanie samodowi rozkazu stop, wydaje się proste, poprzez wciśnięcie pedału hamulca ale wewnątz pojazdu ten wciśnięty pedał przesyła płyn hamulcowy poprzez przewody hamulcowe, gdy tłok porusza się w pompie. Podczas uruchamiania tłoków zacisku szczęka hamulcowa naciska na wirnik, powodując w ten sposób tarccie na bębnie hamulcowym. To ciśnienie, które wywołane jest przez klocek hamulcowy powoduje zatrzymanie się pojazdu. Dlatego bardzo ważną rzeczą jest dbanie o układ hamulcowy, aby Twój samochód bez problemu zatrzymał się przed każdą przeszkodą.

Dlaczego wybrać przegląd układu hamulcowego u mechanika?

Niestety tarcie hamulców powoduje, iż klocki hamulcowe z czasem sie zużywają i będą musiały być wiemianiane co jakiś czas. Jest to normalna część rutynowej konserwacji zapobiegawczej, którą należy uwzględnić, aby zagwarantować bezpieczeństwo jazdy Twojej rodziny samochodem. Czy jest to opłacalne i warte każdych pieniędzy? Z pewnością. W mootopartner wykonujemy przeglądy układu hamulcowego, posiadamy wieloletnie doświadczenie i pozytywne opinie klientów. Serdecznie zapraszamy. Z pewnością będziesz do nas wracał z każdym problemem związanym z twoim samochodzem i będziesz zadowolony z naszej obsługi.

 

Admin